MrSpeakers AEON - Zamknięte z kablem 1,8 m z jack 3,5mm6,3mm - Salon Poznań

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: MrSpeakers
  • Dostępność: 2-3 dni robocze
  • szt.
  • 3 500,00 zł / szt.
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

MrSpeakers AEON
Słuchawki zamknięte z kablem
1,8 m z jack 3,5mm6,3mm

 

Kiedy skończyliśmy z produkcją Alpha oraz Mad Dog, obiecaliśmy dostarczyć inne modele, które zaspokoiły by wszelkie potrzeby- w tym budżet przeznaczony na słuchawki. Nasze pierwsze próby okazały się sukcesem- Ether i Ether Flow łącznie zdobyły 20 nagród, nie tylko za wykonanie i design. 
 
W związku z tym przedstawiamy drugi model słuchawek, zaprojektowany od zera. AEON to dziedzictwo technologii z serii Ether Flow opakowane w mniejszą, równie wygodną obudowę ale w bardziej przystępnej cenie. 
 
I tak, to prawda. AEON również zostały zaprojektowane i są tworzone w San Diego w Kalifornii.
 
Słuchawki AEON od MrSpeakers zawierają:
Całkowicie nowy, planarny przetwornik magenetyczny z technologiami V-Planar i Trueflow
Pałąk NiTinol z ‘metalu pamięciowego’ o konstrukci hing-free
Pałąk wykończony barwioną skórą
Nowy dummer 1/4" oraz kabel w oplocie materiałowym z podwójnymi końcówkami 3.5 mm
 
Doskonały dźwięk
AEON oferuje niesamowity poziom dźwięku, który jest nieosiągalny dla zwykłych słuchawek dynamicznych. Inżynierowie spędzili długie noce na to, by uzyskać szczegółowy, naturalny i żywy dźwięk. W normalnym przetworniku dynamicznym, kiedy fale dźwiękowe przechodzą przez magnesy w słuchawkach mamy często występujące zjawisko dyfrakcji oraz odbicia fali. W efekcie daje to szum do muzyki. 
 
TrueFlow- Aerodynamiczne Tworzenie
Wiele typów magnetycznych "silników" były wykorzystywane w słuchawka planarnych, w tym duże jednobiegunowe z perforowanych płyt magnetycznych oferujące doskonały przepływ powietrza. Były jednak dosyć ciężkie i niezbyt skuteczne zważywszy na ich wagę. Magnesy sztabkowe oraz magnesy w szynach są lżejsze i bardziej wydajne, ale przy przepływie przez nie powietrza , doświadczamy zjawiska dyfrakcji, co powoduje przekłamania i zakrycia mikro szczegółów.
 
W celu rozwiązania tych zniekształceń, stworzyliśmy specjalną wkładkę która może być umieszczona pomiędzy magnesami sztabkowymi czyli w tackach aby wyeliminować efekty dyfrakcyjne. Ponadto w przypadku naszych przetworników dodatkowe wygładzenie uzyskaliśmy za pomocą poprowadzenia bocznej fali by jeszcze ułatwić przejście w okolicach magnesu. 
 
 
Tworzenie Przetworników V-Planar
Konwencjonalny płaski przetwornik zazwyczaj zakłada ruch w płaskiej powierzchni. W rzeczywistości nie jest to możliwe ponieważ podłoże przetwornika jest nieelastyczne i "zablokowane" w pewnych granicach, a więc przetwornik porusza się w większej przestrzeni niż zamierzonej. Zilustrowane jest to przy pierwszym diagramie.
 
W ostatnich latach zostały opracowane różne podejścia do rozwiązania nieliniowego płaskiego ruchu, który może powodować artefakty w dźwięku. Fostex opatentował swoją technologię RP używaną w ich przetwornikach jak i zarówno naszych. Inne podejście, znane jako radełkowanie, zostało opatentowane w 1997 roku przez Bruce'a Thigpen - twórca wybitnych technologii i pionier wielu rozwiązań związanych z technologią płaskich głośników magnetycznych. Czuliśmy iż dzięki tym wszystkim technologią będziemy w stanie poprawić rozwiązania oferowane do tej pory. Dzięki współpracy z Brucem stworzyliśmy radełkowane V-Planar (wniosek o patent wraz z Burcem jako współtwórca). W uproszczonej formie, V-Planar odnosi nieliniowy ruch przez przetwornik, który ma głębiej fałdowaną membranę. Podobnie jak plisy pozwalają akordeonowi rozszerzać się i kurczyć bez rozciągania tkaniny, tak samo w naszym przetworniku może on wychylać się bardziej niż tradycyjny przetwornik bez utraty swoich właściwości fizycznych. Zostało to pokazane na diagramie numer dwa. Przetwornik podczas pracy, powstałe szczyty i dołki są na tyle głębokie aby utrzymać fizyczną strukturę nawet jeśli przetwornik został maksymalnie napięty.
Zwiększenie jakości przetwornika pozwala mu zachowywać się idealnie na płaskiej powierzchni. Wraz z większą powierzchnią przetwornika w ruchu liniowym, V-Planar nie tylko dostarczają więcej powietrza przy niskich częstotliwościach. Większe przyspieszenie zapewnia lepszą dynamikę, high-endowe pasmo przenoszenia oraz dużo mniejszy poziom zniekształceń.
 
Ponadczasowe wzornictwo 
AEON zostały zaprojektowane, wytworzone oraz testowane w San Diego.  Zarówno technicznie jak i wizualnie jest to majstersztyk najnowszej technologi i sztuki artystycznej. Opatentowane przetworniki V-Planar oraz strojenie ich pod obudowę otwartą wraz z kablami DUM (Distinctly Un-Magical) sprawiają iż to nie są zwykłe słuchawki. 
 
Nitinolowy pałąk 
AEON wykorzystują specjalny stop niklu i tytanu (Nitinol) do produkcji pałaka. Podaje się go obróbce cieplnej do geometri ustawnej. Pozwala to uzyskać bardzo wytrzymały materiał, mniejsze ciśnienie akustyczne oraz uzyskać efekt pamięci pałąka. 
 
Komfort
Słuchawki z serii Ether są znane z ich niskiej wagi, wygodnym naciskiem na głowę i idealnym rozkładem masy. Dzięki temu mogą one być noszone przez wiele godzin bez uczucia zmęczenia po paru godzinach. Słuchawki dociskają do głowy na tyle dobrze że nie będą poruszać się w trakcie przekręcania głowy, ale ich nacisk jest na tyle delikatny by nie odczuć bólu szczęki czy uszu. AEON to ta sama filozofia wygody. 
 
Kable
To jeden z najważniejszych elementów. Istnieje możliwość indywidualnego doboru przewodów słuchawkowych zgodnie z potrzebami klienta. Dobierana jest długość przewodu oraz zakończenia w postaci wtyków zgodnych z systemem audio klienta. 
Najwyższej jakości przewody DUM są doskonałym uzupełnieniem słuchawek MrSpeakres. Kable DUM to nie magia, nie korzystamy z czarodziejskiego pyłu i przedziwnych technologii. Kable DUM to rasowe przewody na bazie kabla OFHC najwyższej czystości. Każdy kabel posiada 24 żyły umieszczone w elastycznej otulinie. 
Dzięki DUM dźwięk staje się pełniejszy, czystszy i bardziej szczegółowy.
 
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
Pasmo przenoszenia: Tak (przepraszamy, ale ta specyfikacja jest nadużywana do poziomu absurdu, więc jej nie publikujemy)
Skuteczność: 93 dB/mW
Waga: 340 gramów (bez kabla)
Kabel: z podwójnym wejściem