TRIANGLE ELARA ACTIVE LN-01A - Para kolumn aktywnych KOLOR BIAŁY - Salon Poznań

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Triangle
 • Dostępność: Na magazynie
 • kpl.
 • 2 999,00 zł / kpl.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Aktywne kolumny podstawkowe
TRIANGLE ELARA IN-01a

Elara Active Series Triangle
Słuchanie muzyki nigdy nie było prostsze. Głośniki serii Active pozwalają na bardzo szybkie podłączenie zarówno do źródeł muzyki cyfrowej, takich jak komputer, smartfon, tablet, dekoder, telewizor, blu-ray, jak i analogowych, takich jak gramofon.

Słuchawnie muzyki nie było również nigdy tak wygodne - dzięki aktywnym kolumnom Triangle nie musimy martwić się o zakup właściwego wzmacniacza i okablowania - wszystkie te elementy dostajemy w cenie.

Dzięki opcjom equalizacji kolumny można ustawić w praktycznie dowolnym miejscu pomieszczenia - możliwość płynnej regulacji niskich i wysokich tonów pozwoli na uzyskanie optymalnego brzmienia poprzez dopasowanie pracy kolumny do akustyki konkretnego pokoju.

Korzystając z powracającej mody na winyl producent zdecydował się stworzyć specjalny gramofon do serii Elara Active, którego design oraz możliwości techniczne idealnie pasują do aktywnych kolumn z tej samej linii. Gramofon jest zaprojektowany i wyprodukowany przez najlepszego europejskiego producenta popularnych gramofonów - markę Pro-Ject.

Wszystkie kolumny z linii Elara Active można łączyć z poniższymi urządzeniami:

 • poprzez wejście 2xRCA - odtwarzacze CD, odtwarzacze strumieniowe
 • poprzez wejście 3.5mm AUX - smartfony
 • poprzez wejście gramofonowe - gramofon analogowy
 • poprzez wejście optyczne lub koaksjalne - telewizor, dekoder telewizyjny
 • poprzez Bluetooth - smartfony, tablety, komputer, telewizor
 • poprzez wyjscie RCA - subwoofer aktywny

 

Kolumny serii Elara Active zostały oparte o obudowy oraz przetworniki znane z wielokrotnie nagradzanej linii Elara. Przetworniki połączono z dedykowanymi wzmacniaczami o mocy 80W na kanał, których charakterystykę producent perfekcyjnie dopasował do specyfiki użytych przetworników.

Dzięki temu kolumny charakteryzują się dynamicznym, zrywnym brzmieniem z łagodnymi, ciepłymi wysokimi tonami i mocno wysuniętymi do przodu wokalami. Całość kojarzy się z klasyczną, analogową prezentacją dźwięku, co pozwala na wielogodzinny bezproblemowy odsłuch także na wysokich poziomach głośności.

OBUDOWA
Obudowa serii Active składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.


Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co objawia się użyciem wysokiej klasy lakieru piano. Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Active otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Triangle'a.

 


GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY
Seria Elara Active otrzymała przetwornik znany serii Elara. Opiera się on na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

Układ napędowy zasilany jest magnesem neodymowym i najwyższej jakości cewką, tak aby zapewnić jak najlepszą skuteczność, także gdy kolumny będą współpracować z bardzo tanimi wzmacniaczami.

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.

Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

 

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery Elara Active korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.

Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów.

Produkt oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączanych przez producenta. Objęty 24 miesięczną gwarancją. 

Aby przygotować projekt akustyczny Active zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

 

Funkcjonalność:

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.

 

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja: 2-drożna
Budowa kolumny: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1cal (254mm) membrana jedwabna otoczona autorskim kołnierzem rozpraszającym, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średnioniskotonowe: 1x5.3 cala (135mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Obudowa: Pogrubiony MDF
Wykończenie obudowy: Wysokiej klasy lakier matowy
Bas-refleks: Tył
Membrana pasywna: NIE
PARAMETRY: ------
Skuteczność: 89dB
Moc ciągła (RMS): 100W
Uchwyty w zestawie: NIE
Klasa wzmacniacza: D
Kontrola tonów: TAK
Pasmo przenoszenia: 56 - 22.000Hz
Bluetooth: TAK
Wejście optyczne: 1
Wejścia koaksjalne: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Inne złącza:
 • Wejście 3.5mm mini-jack AUX
 • wejście 2xRCA Phono MM
Wyjście subwooferowe: TAK pojedyncze
Wejścia gramofonowe 2xRCA: 1 (zamiennie z liniowym)
Regulacja głośności: TAK
aptX: TAK
Zasilanie: Sieciowe
INNE: Obudowa serii Active składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników.
:: Aktywne kolumny ze wzmacniaczem w klasie D o mocy 50W
:: zakres regulacji basu - od 30 do 400Hz (-6dB, 4dB, -2dB, 0dB, +2dB, +4dB, +6dB)
:: zakres regulacji treble - od 2 do 30kHz (-6dB, 4dB, -2dB, 0dB, +2dB, +4dB, +6dB)
:: wyposażone w tryb auto standby
Pilot: TAK
Wysokość: 29.1cm
Szerokość: 16.5cm
Głębokość: 23.5cm
Waga: 9.5kg
Rozpraszanie dźwięku: Klasyczne
Gwarancja: 24 miesiące