Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

 

To kolejny system, którym zajmowaliśmy się od stanu surowego do uruchomienia już w zamieszkałym domu.

Założenie było proste, głośniki miały być zabudowane w ścianie i sufitach. Nagłośnienie obejmuje strefę główną, czyli salon, gdzie gra komplet głośników w systemie 5.1 oraz drugą strefę dźwiękową w kuchni.

Kino charakteryzuje się dyskretną zabudową, żaden z głośników nie zabiera przestrzeni we wnętrzu, jedynym wolnostojącym głośnikiem jest subwoofer, który w zasadzie wpisał się w bryłę wiszącej szafki RTV. W szafce znalazł się również amplituner Denon AVR-X2400H, który dzięki obsłudze przez aplikację na smartfona, może być kompletnie niewidoczny dla użytkownika. Amplituner zasila główną pięciokanałową strefę oraz niezależną drugą strefę, jaką jest kuchnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy mogą cieszyć dźwiękiem przestrzennym w salonie, a kuchenne prace uprzyjemnia ulubiona muzyka.

Zestaw główny składa się z trzech głośników do zabudowy ściennej, które są użyte jako kanały frontowe i centralny oraz z dwóch głośników zabudowanych w suficie umiejscowionych za kanapą, która stanowi główne miejsce odsłuchu. Najniższe częstotliwości dźwiękowe wspierane są przez świetny subwoofer z 12 calowym głośnikiem Klipsch R-112SW.

Tego typu zestawy zawsze są pewnym kompromisem pomiędzy zajmowanym miejscem a jakością dźwięku, ale jeśli użyje się odpowiednio dobrych głośników radość słuchania będzie szła w parze razem z niezaburzoną przestrzenią pomieszczenia.

 

Elementy zestawu:

  • Denon AVR-X2400H
  • Klipsch R-112SW - subwoofer
  • Monitor Audio W-150 - kanały front + center
  • Monitor Audio CS-160 - kanały surround
  • Monitor Audio CWT-140 - głośniki w drugiej strefie