System audio-video w sypialni

 

Zdecydowana większość naszych realizacji, w których montujemy ekrany projekcyjne i projektory dotyczy salonu lub poddasza zaadaptowanego na potrzeby projekcji filmu. Jednak dla wielu z nas komfort zaczyna się wtedy, kiedy oglądamy dobry filmy w łóżku, trzymając kubek ciepłej herbaty.  

Tym razem przy współpracy z biurem projektowym FDA Architekci stworzyliśmy system audio-video w sypialni naszego klienta.

Realizacja projektu w tym przypadku nie opierała się tylko na wybraniu i montażu zakupionego sprzętu, ale kluczowy okazał się projekt, który będzie stanowił strefę widza wieczorem, a w nocy system będzie na tyle dyskretny, że nie zaburzy strefy komfortu.

Przy wyborze projektora ze względu na krótką długość rzutu postawiliśmy na Optoma UHD300X, który wyświetla obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD.

W sekcji audio zamontowaliśmy dwudrożne głośniki sufitowe Monitor Audio C280, które są sterowane przez dyskretnie ukryty w ozdobnych obniżeniu sufitu wzmacniacz instalacyjny Monitor Audio IA40-3.

Dla maksymalnego komfortu przy gniazdkach elektrycznych nad szafką nocną zostało zamontowane złącze HDMI, dzięki czemu można podłączyć komputer.

Całość została tak skonfigurowana, że ekran projekcyjny wysuwa się automatycznie i chowa po skończonej projekcji.  

Elementy zestawu:

  1. Projektor Optoma UHD300X
  2. Ekran projekcyjny Kauber Blue Label
  3. Głośniki Monitor Audio C280
  4. Wzmacniacz Monitor Audio IA40-3
  5. Profesjonalny uchwyt montażowy Perless PRG-UNV

Polecane artykuły

Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

09-10-2018
Salon + druga strefa głośniki w zabudowie