Klipsch - Klipsch Gate

  • Producent: Klipsch
  • Dostępność: Poinformujemy Cię o możliwościach realizacji zamówienia

  • Historia ceny
  • 899,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Klipsch Gate 

Bezprzewodowy streamer multiroom

 

Klipsch

Rok 1946 jest początkiem tworzenia czegoś wielkiego. W małej szopie w Hope w Arkansas Paul Wilbur Klipsch, inżynier, geniusz i indywidualista zaprojektował i ręcznie zbudował legendarny głośnik Klipschorn®. Celem nadrzędnym jego projektu było przeniesienie na możliwie najwyższym poziomie muzyki do swojego salonu.
W tym samym roku zarejestrował nazwę Klipsch & Associates i kontynuował ręczną produkcję głośników tubowych. Pierwszego pracownika zatrudnił dwa lata później. Wspomniana szopa w Hope jest aktualnie pełnowartościową linią produkcyjną, natomiast siedziba firmy przeniesiona została do Indianapolis. Już po kilku latach działalności wyjątkowa jakość głośników znana była w najodleglejszych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Paul Wilbur Klipsch stworzył technologię, która miała wpływ na całe pokolenie entuzjastów dobrego brzmienia. Założyciel firmy czynnie uczestniczył w jej pracach, aż do roku 2000. Zmarł w 2002 roku wieku 98 lat.

 

Seria Klipsch Stream

Prestiżowa linia urządzeń Klipsch Stream to modele: Gate, Powergate, RW-1, The Three, RSB-8 oraz RSB-14. Wszystkie modele serii Stream wyposażone zostały w multiroomową aplikacje DTS Play-Fi. Służy ona do komunikowania i przysłania dźwięku w obrębie domowej sieci Wi-Fi.

 

Klipsch Gate

Klipsch Gate to streamer multiroom. Jest ważnym elementem domowego systemu audio. Może stać się prostym rozwiązaniem na "usieciowienie" domowego zestawu audio - który nie jest wyposażony w funkcje  "internetowe". Wystarczy ściągnąć po smartfon czy tablet, pobrać darmowe oprogramowanie (Klipsch Stream na Adroida lub iOs), które umożliwia sterowanie urządzeniem oraz słuchanie muzyki z serwisów muzycznych takich jak: Tidal®, Pandora®, Spotify®, Amazon Prime Music®, iHeart Radio®, Sirius XM Radio, Deezer® (wymagane konto premium) czy radia internetowego. Streamer posiada analogowe wejście oraz wyjście sygnału mini jack 3,5mm. Połączenie to umożliwia w prosty sposób udostępnić sygnał audio w sieci domowej, który może zostać podany np. z odtwarzacza CD, DVD, gramofonu itp. System ten działa również w drugą stronę. Gate pobierając muzykę z sieci może ją przekazać do domowego wzmacniacza, amplitunera czy mini wieży. Konstrukcja ta, jest odpowiedzią producenta na duże zainteresowanie tego typu rozwiązaniami.

 

DTS Play-Fi

Producent wyposażył Klipsch Gate w możliwość bezprzewodowego komunikowania się i udostępniania dźwięku pomiędzy urządzeniami. W bezprzewodowej, domowej sieci multiroom mogą współpracować urządzenia wyposażone w DTS Play-Fi będące od różnych producentów.

 

Sterowanie

GATE wyposażony jest w zestaw podświetlanych przycisków. Pozwalają one na regulację poziomu głośności w pomieszczeniu i na natychmiastowe (w razie potrzeby) wyciszenie dźwięku. Resztę funkcji streamera obsługujemy za pomocą aplikacji.

 

Akcesoria

Na wyposażeniu znajduję się przewód sygnałowy stereo mini jack 3,5mm oraz kabel zasilający.

 

Sieć WiFi (2,4 GHz, 802.11/n lub lepszy)
Streaming Radio internetowe, muzyczne serwisy internetowe (niektóre wymagają rejestracji i/lub konta premium), odtwarzanie udostępnionej muzyki w obrębie domowej sieci Wi-Fi.
Wejścia analogowe mini jack 3,5mm, Wi-Fi (DTS Play-Fi™)
Wyjścia audio mini jack 3,5mm, Wi-Fi (DTS Play-Fi™)
Waga 0,32 kg.
Wymiary 13.97cm x 2.86 x 12.7 cm