Paradigm

Paradigm
Założona w 1982 roku kanadyjska firma PARADIGM jest jednym z największych niezależnych producentów kolumn głośnikowych na świecie. Zestawy głośnikowe PARADIGM to naturalne i bezkompromisowe brzmienie oferowane w rewelacyjnie korzystnych cenach. PARADIGM przez 14 kolejnych lat zajmuje pierwsze miejsce za stosunek wartości do ceny w badaniach przeprowadzonych wśród dealerów audio przez wpływową amerykańską publikację handlową "Inside Track"! Paradigm po prostu oferuje lepsze brzmienie za mniejsze pieniądze. Potwierdzają to tysiące zadowolonych Klientów z całego świata, rewelacyjne recenzje i noty w najlepszych magazynach audio oraz ponad 250 nagród i wyróżnień przyznanych produktom PARADIGM od 1990 roku!

Projektowanie i produkcja kolumn głośnikowych jest bardzo wymagającą sztuką, która stawia projektantom ambitne cele:

RÓWNOWAGA: Kolumny Paradigm stwarzają niezwykle realistyczne wrażenia w każdym pomieszczeniu, w którym ich "słuchamy". Słuchający przeżywa niezapomnianą impresję, dzięki której zdaje się być na scenie razem z solistami, chórem, orkiestrą czy zespołem, czuje i słyszy ich obecność - NIESAMOWITE WRAŻENIA! Jest to możliwe dzięki zachowaniu naturalnej równowagi dźwięku, kolumny Paradigm nie przekazują zbyt mało ani zbyt dużo z zakresu żadnej z grup poszczególnych częstotliwości.

PRZESTRZEŃ: Żyjemy w świecie, w którym bogactwo i różnorodność dźwięków jest przeogromna. Każdy z nich odbieramy w inny sposób. Niektóre docierają do słuchającego bezpośrednio, podczas gdy inne po odbiciu się od ścian, sufitu, mebli, podłogi i innych obiektów trafiają do naszych uszu. To właśnie kolumny PARADIGM, dzięki precyzyjnej kombinacji bezpośrednich i odbitych dźwięków, tworzą wierną wielowymiarową przestrzeń akustyczną, w której każdy z instrumentów i głosów jest właściwie zlokalizowany.

NEUTRALNOŚĆ:Odtwarzanie częstotliwości poszczególnych dźwięków jest jak dotąd podstawowym i najważniejszym miernikiem możliwości reprodukcji nienagannego muzycznie brzmienia. Określa w jakim stopniu niepożądane zniekształcenia i "koloryzacje" zostały wyeliminowane. Im bardziej płaska jest charakterystyka każdej z grup częstotliwości, tym mniejszy będzie wpływ kolumn na dźwięk, który odtwarzają. Liniowa amplituda tonów średnich bezpośrednio łączy się z preferencjami słuchającego - im naturalniejsze jest brzmienie w tym zakresie tym bardziej będzie się nam ono podobać. Paradigm osiągnął doskonałość i skonstruował zestawy, które nie zmieniają pierwotnego charakteru brzmienia i dynamiki oryginału. Uchwycają one esencję, treść i strukturę poszczególnych instrumentów oraz głosów oryginalnego nagrania, przekazując je w niezmąconej i wolnej od zniekształceń formie. Kolumny Paradigm zachowują muzyczną poprawność i neutralność!