Kino domowe + multiroom 

 

Wybór odpowiedniego zestawu kina domowego i nagłośnienia multiroom nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza, kiedy wymiar pomieszczeń nie mieści się w przyjętym standardzie. W tym przypadku wysokość sufitu wymagała dobrania ekranu projekcyjnego pod spersonalizowane potrzeby klienta.

Jedna z naszych ostatnich realizacji obejmowała montaż kina domowego oraz nagłośnienia multiroom w pozostałej części domu, która została podzielona na 4 strefy: łazienka, kuchnia, jadalnia i dwa tarasy. 

W salonie z racji wysokiego sufitu nie mogliśmy sięgnąć po standardowy ekran projekcyjny. Po konsultacji z klientem postawiliśmy na spersonalizowany ekran projekcyjny marki Kauber. W tym przypadku górny czarny top został rozciągnięty do 1m długości. Dzięki czemu obraz został opuszczony do wysokości komfortowego oglądania. 

Głośniki również zostały zainstalowane na nietypowej wysokości, jednak w tym przypadku wystarczy odpowiednie skorygowanie, które wykonaliśmy podczas kalibracji systemu. 

Serce systemu multiroom stanowi Denon Heos Drive HS2, który obsługuje 4 strefy, a także jest połączony z amplitunerem z salonu, dzięki czemu strefy można dowolnie ze sobą grupować. 

W kuchni i jadalni zamontowaliśmy kompaktowe kolumny podstawkowe Monitor Audio Bronze 50, które oferują czyste brzmienie nawet kiedy są umieszczone blisko ściany. 

Dopełnienie systemu stanowiło nagłośnienie tarasu. Postawiliśmy na głośniki Definitive Technology AW 6500, które naszym zdaniem zaliczają się czołówki głośników zewnętrznych dostępnych obecnie na rynku. 

Elementy zestawu: 

 

Polecane artykuły

Salon + multiroom

Salon + multiroom

10-10-2018
Kino na szybie + multiroom
Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

09-10-2018
Salon + druga strefa głośniki w zabudowie