Kino w salonie + multiroom

 

Czy dyskrecja i jakość dźwięku mogą iść w parze?

Jedna z naszych ostatnich realizacji potwierdza, że stawiając na minimalistyczny i elegancki wystrój wnętrza możemy cieszyć się również wysoką jakością dźwięku we wszystkich pomieszczeniach swojego domu.

 

W salonie naszego klienta dumnie prezentują się kolumny francuskiej firmy Focal: kolumny podłogowe Aria 936, kolumna centralna Aria CC900, subwoofer Aria 1000F oraz tylne głośniki 100 ICW6. Wszystkie kolumny cechuje smukły, kompaktowy design, który idealnie wpisuje się w stylistykę salonu. Oczywiście jeżeli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku w pozostałych pomieszczeniach domu to kolumny nie wystarczą.

Kluczowym komponentem systemu kina domowego jest amplituner AV. W tym przypadku postawiliśmy na sprawdzony model - Marantz SR7015, który odpowiada za odtwarzanie filmów i muzyki nie tylko w salonie, ale integruje dźwięk w całym budynku. Jeżeli przeglądaliście galerię zdjęć to z pewnością nie znajdziecie tam amplitunera. Tak jak wspominaliśmy na początku opisu realizacji, dla klienta kluczowy był minimalizm, dlatego ukryliśmy go w szafce. Całość systemu uzupełnia sieciowy wzmacniacz wielostrefowy Denon Heos Drive.

W sypialni ze względu na poprowadzone rury od rekuperacji zostały zamontowane głośniki typu slim - Monitor Audio CSS230, których głębokość wynosi zaledwie 50 mm. Niech Was nie zmyli kompaktowy rozmiar tego głośnika, Monitor Audio oferuje brzmienie Hi-Fi w przestrzeni, w której żaden inny głośnik wcześniej sobie nie radził.

Dodatkowe strefy uzupełniają sufitowe głośniki zamontowane w łazience z serii Monitor Audio AWC280, które dedykowane są do przestrzeni zewnętrznych, ale ze względu na wysoką wilgotność powietrza idealnie sprawdzą się również do łazienki oraz dwudrożny głośnik stereofoniczny Monitor Audio C165-T2, który umila użytkownikom czas spędzony w pralni.

Oczywiście prawdziwy audiofil nie zapomni o nagłośnieniu ogrodu, który latem stanowi centrum rozrywki. Na elewacji domu zamontowaliśmy wodoodporne głośniki satelitarne Monitor Audio CL60, które potrafią zdefiniować każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Elementy zestawu: 

 

Polecane artykuły

Salon + multiroom

Salon + multiroom

10-10-2018
Kino na szybie + multiroom
Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

Salon + druga strefa głośniki w zabudowie

09-10-2018
Salon + druga strefa głośniki w zabudowie